Nábor nových hráčů 2022 Zavřít
NOVINKY / Fotbalový bakovský tým ...

Mladé pušky vystřelily tři body.

napsal Roman Vaněk

30. srpen 2021


SK BAKOV – SK KOSMONOSY

0:2 (0:1)

Branky: 18.FIŠER, 86.GRACL

ŽK: 6:3    ČK: 1:1

 

Rozhodčí: ŠNÝDR MIROSLAV – PEJŠA TOMÁŠ, MAREŠ BOHUMIL

Delegát utkání: ČÁP ZDENĚK

 

Sestava SKB:

40 MAJZLAN

12 RESL (6.Bartoň ) - 7 KVAPIL – 6 HÁJEK - 11 HŮLKA (77.Turek)

10 VITMAJER P. - 4 FRELICH (46.Prokůpek) – 18 MAŇAS – 5 VITMAJER T.

23 BOŠKO (85.Mareš)

16 VANĚK (43.Somr)

Trenér JAROSLAV KAMENICKÝ      Asistent MILAN BERÁNEK

 

Poslední srpnovou sobotu se potkaly dva týmy, které to mají v I.B třídy ve skupině B k sobě nejblíže. Ambiciózní klub Kosmonosy si nedávno vybojoval přívlastek divizní. Není to však tak dlouho, co sousední A-tým sváděl souboje s naším A-týmem ještě v rámci této soutěže. Jenže kurzy obou klubů nabraly před lety opačné směry. V roce 2016 Kosmonosy nakonec skupinu I.B třídy vyhrály a postoupily do vyšší soutěže, Bakov o rok později se musel bohužel s krajem rozloučit.

Těsně před výkopem očekávaného derby odehráli svá utkání hráči B-týmu a dorostu. Bakovská rezerva prohrála v Čejeticích 0:1, junioři byli úspěšnější, předzápas proti Labskému Kostelci na domácím trávníku zvládli a vyhráli 5:0. Domácí kouč Kamenický měl tak se sestavováním týmu více práce než jeho protějšek, divizní vystoupení kosmonoského A-týmu ve Dvoře Králové bylo totiž na programu až v neděli. Hostující trenér tak mohl počítat s posilami.

Kamenický počítal naopak omluvenky. V sobotu neměl k dispozici Ajchlera a dovolenkáře, Formáčka s Hammerem. Během zápasu personální komplikace nadále pokračovaly. Na čele mu přibyly další vrásky, a to když v 5.min musel pro zranění ze hry Resl, a na konci prvního poločasu i Vaněk. O pauze mu v kabině pro nevolnost zůstal kapitán Frelich. A poslední kapkou poháru hořkosti byla Kvapilova červená karta. Jedinou radost měl z trenéra FK MB-U19 Marka Maňase. Navrátilec do bakovského dresu měl trenérské volno a nic mu nebránilo vyztužit střed zálohy.