NOVINKY / Fotbalový bakovský tým ...

SK BAKOV „A“ – AFK MILOVICE 2:0 (2:0)

napsal Roman Vaněk

2. září 2018


SK BAKOV „A“ – AFK MILOVICE

2:0 (2:0)

Branky: 34.Kvapil, 41.Říha

Rozhodčí: Michal Boček, Petr Budař a Martin Krob

Sestava SK BAKOV

19 Tomáš Louda

8 Dominik Pokorný, 6 Vladimír Sedláček, 12 Jan Resl, 5 Jakub Hozák

2 Radim Cecava, 4 Radek Frelich, 7 Jan Kvapil, 14 Karel Takáč (75.Ajchler)

10 Jan Říha (91. Prokůpek O.)

16 Matěj Vaněk (52.Louda, 84.Sameš)

V sobotu se na bakovském hřišti opět hrál krajský fotbal. Tým pod vedením Jaroslava Kamenického se postavil soupeři, který je ve skupině B PRODIET I.B třídy také nováčkem, v rámci reorganizace jej KFS přeřadil ze sousední skupiny B, kde poslední sezonu skončil na 6.místě. Minulé kolo odehrál na půdě vloni třetího AFK Libčice. A zápas byl bohatý na góly. Milovice první poločas prohrály 1:3, po změně stran dvěma trefami smazaly ztrátu, ale remízu 3:3 neudržely, závěr patřil Libčicím, třemi brankami v rozmezí 6 minut rozhodly o svém vítězství po tenisovém výsledku 6:3. Mezi střelce našeho soupeře se zapsali zkušení borci - 2x Dlouhý a 1x Mencl.

Bakov vstoupil do zápasu nekompletní, trenérovi chyběla polovina týmu, na dovolené byli Hammer, Formáček, akvizice z Rejšic Mareš, četu absentérů doplnili zranění Brož, Vitmajer. Omluvil se Vávra, a také Hájek, toho času na svatbě kamaráda. Zápas odstartoval faul kapitána hostí Beneše, za který již v 1.minutě obdržel žlutou kartu. I další minuty patřily hostům, bakováky nepouštěli přes polovinu hřiště. Až po čtvrthodině se hra vyrovnala. První velkou šanci zápasu měl po rohu Říhy hlavičkující Sedláček. Náběhem na zadní tyč připomněl doby, kdy se často z těchto pozic zapisoval do kolonky střelců. Bakov chvílemi předváděl pěkné kombinace na jeden dotek, po kterých se snadno dostával na dostřel hostující brance. Kromě jedné střely Cecavy se nic vážného neurodilo. Svůj tým nasměřoval k vítězství až navrátilec Jan Kvapil. Po nezištné přihrávce od Říhy nekompromisně poprvé skóroval – 1:0.

Hosté reagovali výměnou krajních záložníků. V první části především zaměstnával domácí obranu na pravé straně s číslem 14 Pospíšil. V 15.minutě unikl ofsajdové pasti a řítil se středem osamocen na Loudu, ten ho včasným vyběhnutím odklonil a z vyložené šance nakonec nebylo nic. Středoví hráči Krátký s Grusem jej vyhledávali svými rozehrávkami nejčastěji. Bakovský Takáč se stejným číslem na zádech s ním měl spoustu práce. Po inkasované brance se vyměnil s Müllerem (11) a jeho pobyt na protější straně hřišti už nebyl tolik znát. Učinkování ukončil v 60.minutě střídáním. V útoku upoutávali pozornost se sedmičkou Miroslav Dlouhý, který působil na podzim 2014 v kosmonoském dorostu a s devítkou Michal Koštíř - odchovanec FK M.Boleslav, bývalý hráč Semic působící také ve vyšších soutěžích v dresech Č.Brodu, Velimi nebo FC Litol. Největší šanci však měl jejich kapitán Beneš, který kromě žlutého napomenutí strhnul pozornost také ve 36.minutě, když vyslal na Loudu projektil ze 30-ti metrů. Našemu gólmanovi nadělal mnoho starostí. Jeho pravá noha musela na poslední chvíli reagovat na nečekaný odraz po mokrém trávníku. Louda to zvládl, střela skončila na horní konstrukci branky. Celý Bakov si oddechl a mohl zahrozit na druhé straně. Za pět minut přidal druhou branku po naplánované akci, kterou hráči nacvičovali na posledním tréninku. Na konci přihrávek byl Říha, který vyslal střelu z úhlu na zadní tyč a milovický Fišer neměl nárok – 2:0.

Vstup do druhého poločasu měli hosté opět lepší, přiměli Bakov k několika faulům, a po jednom z nich se kopal trestný kop. Míč si postavil Koštíř a šikovně obstřelil zeď, Louda nezklamal. Za zmínku stojí dvojité střídání v 52.minutě, když přišli oživit hru hostí hráči, kteří se v zápětí ocitli u největší šance Milovic. Skóre se naštěstí nepřepisovalo, protože Tangl těsně před Loudou netrefil dobře míč. Do stoprocentní šance ho vyslal centrem druhý nováček na hřišti Mencl. Střelec z minulého týdne patří v dresu Milovic mezi zkušené fotbalisty, mimo jiné hrál část sezony za FK M.Boleslav dorosteneckou ligu.

Závěr zápasu Bakov zvládl, i když po odchodu Vaňka útočná aktivita ochabla a více se věnoval bránění. Pro Milovice dvoubranková ztráta nebyla překážkou bojovat a změnit tak nepříznivý vývoj, k dispozici měly zkušené hráče. Kamenického tým závěrečnému tlaku odolal. Poslední větší šanci připravil střídající Louda. Po pravé straně utekl a rychlý brejk nevyužili Říha společně dalším novicem na hřišti Ajchlerem. Následovala odveta, jedovatou střelu pravého beka Zoubka bravurně poslal Louda na roh. Hosté kousali, ale první tři podzimní body si připsal Bakov, Milovice si na ně budou muset minimálně kolo počkat. Tento tým ovšem s tím nebude mít žádný problém.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ