Nábor nových hráčů 2022 Zavřít
NOVINKY / Fotbalový bakovský tým ...

SK KOSMONOSY - SK BAKOV 2:4 (1:0)

napsal Roman Vaněk

15. duben 2022


 

SESTAVA SKB

Klíma

Vitmajer T.,Ajchler, Kvapil, Bartoň

Vitmajer P.,Formáček,Hájek, Vaněk

Říha

Boško

Rozhodčí: Pipek Šimon - Babák Jan, Volenec Jiří.

Delegát: Mitáš Václav

ŽK: 2:1

Fotogalerie ze zápasu ZDE

SNĚHOVÁ VÁNICE PŘIVLÁLA BODY PRO BAKOV

Sousedské derby dvou rivalů, které od sebe dělí jen pár kilometrů, urvali pro sebe bakováci. Jejich velké vítězství se však nerodilo snadno. Domácí se po půlhodině hry ujali vedení a naši hráči se museli vyrovnat se zmařenou šancí, těsně před přestávkou totiž Vaněk neproměnil penaltu. O pauze sněhová vánice ponechala hráče déle v kabině a snažila se rozhodit z rytmu oba týmy. Bakov se nakonec s delší čekačkou a těžkým terénem vyrovnal lépe. Čtyři branky v kosmonoské síti toho byly důkazem.    

Skóre otevřely Kosmonosy, Maryška přesně posadil rohový kop na hlavu kapitána Krause – 0:1. Za deset minut vyrobil Vaněk pokutový kop. Sám poškozený střelec mohl své spoluhráče k obratu nakopnout. Naopak, špatným provedením prodloužil svůj jarní brankový půst. Do kabin šel Bakov se svěšenými hlavami. A tak prodloužená poločasová pauza přišla vhod. Krátce po odloženém výkopu druhého dějství byla k vidění na bílém trávníku rychlá kombinace, Hájek přihrál Vitmajerovi, který ve vápně našel osamoceneho Boška – 1:1. Po hodině hry odčinil pochybení z prvního poločasu Vaněk. Vitmajerova přihrávku v nezištné pozice s přehledem proměnil a poslal svůj tým do vedení. Famózní obrat dokonal kapitán Ajchler. Za pouhých šest minut zvýšil rozhodující vedení o dvě branky. Zdecimovaný soupeř na takové to zacházení ze strany hostí nebyl vůbec zvyklý, doposud doma neztratil ani bod a se skoré 27:5 si vytvořil na kosmonoském kopci nedobytnou tvrz.

Mladý domácí tým s průměrným věkem 23 let vykřesal naději na lepší výsledek dvacet minut před koncem. Fischer se prodral středem hřiště a zakončil přesně k tyči - 3:2. O výsledku tak nebylo zdaleka rozhodnuto, pečeť přišla v 83.min. Útok domácích vychytal fantastickým zákrokem dorostenec Vojta Klíma a následující protiakce zakončená Boškem zajistila nám nečekané tři body.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ