NOVINKY / Fotbalový bakovský tým ...

V souboji zkušených trenérů zvítězil domácí.

napsal Roman Vaněk

21. duben 2019


SK BAKOV – FK DOBROVICE B

1:0 (0:0)

Branky: 87.Takáč

ŽK: 83.Cecava

Rozhodčí: FILIP Petr – HLAVNIČKA Lukáš, BUDAŘ Petr

Sestava SK Bakov:

1 MAJZLAN

6 BROŽ , 3 PROKŮPEK , 14 HÁJEK , 5 HOZÁK (78.Cecava)

11 VITMAJER T.(69.Takáč, 90.Reichelt) , 12 RESL , 8 FORMÁČEK (86.Čurej), 15 MAREŠ

16 VANĚK (C)

7 KVAPIL (61.Říha)

Trenér: Jaroslav Kamenický   Vedoucí mužstva: Milan Beránek

 

TO SE TO HRAJE, KDYŽ MÁTE S KÝM...  Do Bakova přijelo mužstvo, které nemá dnes zcela jasno o své budoucnosti, ale každopádně zkušený tým. Jména jako Pavel Antoš, Jan Vladyka, Tomáš Cigánek, Jiří Gába nebo Petr Lukáš mají za sebou mnoho fotbalových zážitků. Někteří i prvoligové… Dobrovická rezerva okupuje druhé místo tabulky a nutno podotknout, že především díky častému doplňování hráči z A-týmu. Pro tento souboj se posilnili pouze dvěma hráči ČFL (A-tým vyhrál o den dříve v Živanicích 4:0), na střídačce byl připravený Ondřej Soběslav (předtím FC Slovan Liberec) a mladý Pavel Klain. Oba střídali, první jmenovaný odehrál pouhých 13 minut, pro zranění přepustil místo právě Klainovi. Přehled nejlepších střelců  týmu vypovídá o tom, jak byly posily na podzim cítit. Desetkrát se trefil Dominik Kostka, v současnosti již kope za pražský Motorlet. Druhý v pořadí je Adam Fotr (9 branek), který válí za A-tým. Až třetí a čtvrtý střelec je hráč B-týmu. Cigánek se trefil 8x a Gába 6x.

NA JAŘE DEBAKL DALY I DOSTALY...  Aspirant na vítěze naší skupiny I.B třídy zahájil jaro v Ostré. V souboji rezervních týmů prohrál vysoko 1:5. Další zápas Dobrovice zostudila LUŽEC debaklem 10:1. Ve třetím jarním představení opět brala všechny tři body po vlastní brance soupeře, vítězství 1:0 přivezla z Byšic. V minulém domácím utkání proti LIBČICÍM domácí hráči tahali od začátku za kratší konec, v 77.min prohrávali už 0:3 a zdálo se, že hosté si odvezou všechny body s prstem v nose…..Ovšem závěr patřil Dobrovicím, během poslední desetiminutovky poslali svůj tým Macko, Havlát a Cigánek do penalt. V nich ale domácí propadli a ze zápasu vytěžili pouze jeden bod. Celkem jich Dobrovice B na jaře pobrala sedm….

BAKOV PROZATÍM BODOVĚ TÁPE, DOMA ALE VYHRÁVÁ…. Pouhé dva jarní body si připsali svěřenci Jardy Kamenického za první zápas proti Holubicím, který vyhráli na penalty. Poté přišly dvě prohry – obě na venkovních hřištích v Milovicích a St.Boleslavi. Tuto sobotu se hrál od počátku opatrný fotbal. Převažovaly osobní souboje ve středu hřiště. Největší branková příležitost během prvního poločasu se odehrála ve 37.min. Hostojící Kopecký pálil v bezprostřední blízkosti a Majzlan zázračně vyrazil. Doklepávající Gába se naštěstí pro Bakov netrefil mezi tři tyče. Ve druhém poločase se něco začalo dít až čtvrthodiny před koncem. Všechny probudil žlutý trest pro střídajícího Klaina. Syn trenéra hostí nevybíravě fauloval Takáče. Pak bylo k vidění dokonce i několik ohrožení soupeřových branek. Po jednom z nacvičených rohů si vyměnili míč Mareš s Vaňkem, a pokus domácího střelce skončil na břevně. Emoce vzplanuly v 87.minutě to když střídající Takáč zatáhl míč do vápna a po střetu s obráncem a brankářem se míč nakonec kutálel do brány. Všichni bakovští hráči a diváci jej svým pohledem dotlačili za brankovou čáru, což k radosti všech potvrdil asistent rozhodčího. Zápas o jedné brance dopadl lépe pro Bakov, který bodů na rozdávání nemá. Příští kolo se hraje v Ostré, tamní rezerva v prvních kolech poslala domů s pověstným bůrem Dobrovice a Vojkovice. V dalším kole tam uspěly v penaltové loterii Byšice. Každopádně Kamenického družina musí počítat, že to s Ostrou B bude ostrý souboj o body…

 

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ