NOVINKY / Fotbalový bakovský tým ...

Hráči nepřijali výzvu druhého místa.

napsal Roman Vaněk

4. listopad 2019


SK BAKOV – FK KRALUPY

2:3pp (1:1)

 

Branky: 13. Vaněk, 82.Kvapil (pen.) – 31.Knoflíček, 76.Menčl

ŽK:  74.Prokůpek, 90.Somr

 

Rozhodčí: Beneš Jan - Husák Jan, Týče Vladimír

 

Sestava SK Bakov:

Majzlan

Brož , Kvapil , Prokůpek , Mareš

Bartoň (78.Hůlka),  Frelich , Formáček (66.Somr) , Vávra (59.Resl)

Boško

Vaněk

Trenér Jaroslav Kamenický      Asistent Milan Beránek

 

O víkendu byla na programu další kapitola fotbalového příběhu zvaná FUMBI I.B třída. Jedenácté dějství očekávaný fotbal odpovídající postavení v tabulce bohužel nenabídlo. Hosté nejprve otočili s kormidlem a mířili za vítězstvím, Kvapil pak stihl z penalty srovnat, ale závěrečná honba za zlatem v podobě tří bodů, které by Kamenického tým mohlo posunout na druhé místo před Úvaly, jež klopýtly v Chotětově, nepřišla.

V sobotu se vzpomínalo na zesnulé, a nejspíše se ponurá listopadová atmosféra přenesla do kabiny. Z hráčů od počátku nic vyzařovalo, byli mrtví. Tým nebyl kompletní, a tři změny v sestavě v porovnání se zápasem proti Libčicím bylo na mužstvo, které před 2 týdny podalo super výkon, asi moc a nedokázalo se s tím vyrovnat.

Přitom zápas se začal vyvíjet dobrým směrem, již v 11.minutě si na roh Boška nejvýše naskočil Vaněk a svým třetím podzimním golem poslal tým do vedení – 1:0. Jenže z ideálního vstupu se nevytěžilo nic. Jedna kloudná střela na bránu vyprodukovaná Formáčkem bylo málo. Zkušeně hrající hosté měli ve středu obrany zkušeného Richarda Culka (první liga za Slovan Liberec), v útoku nebezpečné mladé pušky, kapitána Menčla a na pravé záloze Knoflíčka. Oba technicky a rychlostně převyšovali své strážce a zatápěli domácí obraně. Mladý záložník k naší nelibosti navázal na minulé kolo (Holubicím nasázel 4 branky) a podesáté se zapsal do střelecké tabulky. Po naší ztrátě na útočné polovině došlo ve 31.min k rychlému brejku hostí, na polovině hřiště převzal míč právě nehlídaný střelec Knoflíček a samostatný únik zakončil střelou k Majzlanovy tyčce – 1:1. Z hostujícího kapitána nosící mohutný knír šel strach. Těsně před poločasem se prokličkoval do vápna a připravoval si dobrou pozici. Naštěstí blok Mareše ušetřil Majzlana od zásahu.

Menčl dělal potíže i po změně stran. Zkoušel pozornost bakovského brankáře střelou z větší vzdálenosti. V 63.min se k ostřelování přidal i levý záložník Válek. Jeho tvrdý pokus Majzlan musel vyrazit, dorážka už šla mimo branku. Střelecky se hosté více snažili, ale jinak to byl vzájemný boj končící před vápny. Z jednoho osobního souboje taky vznikla standardka. V 76.min kopali hosté trestný kop a kapitán Menčl toho využil, a prostřelil zeď – 1:2. Nezměnila na tom ani diskuze o porušení nového pravidla zakazující přítomnost v obranné zdi útočících hráčů. Ti nesmí být v kratší vzdálenosti jak jeden metr v její blízkosti. Což se stalo.

Bakov po ztrátě vedení proti svému plánu dokonce čtvrthodinu před koncem prohrával. Nečekanou situaci vyřešil hostující Řenč. Ve vápně hloupě strčil do Vaňka a rozhodčí správně odpískal pokutový kop. Osm minut před koncem srovnal stav Kvapil – 2:2. Minulé kolo zažili bakováci ve Vysoké v poslední minutě zklamání. Domácím chyběly do konce zápasu minuty a po neuvěřitelném tlaku nakonec vytoužený gól vydřeli. V Bakově se nic podobného nekonalo. Jen v 88.min přistál míč na hlavě překvapeného Resla, který v jasné pozici tři metry před brankovou čárou ho poslal nad hostující branku. Pak už obě smířená mužstva došla do rozhodujících penalt, Bakov letos počtvrté. Tato disciplína nám ale nejde. V sobotu nedali Kvapil ani Hůlka, soupeř se ani jednou nezmýlil, čestný úspěch Vaňka kosmeticky pouze potvrdil ztrátu již třetího podzimního bodu…

Hosté přijeli do Bakova v okleštěné sestavě. Zranění a souběžně hrající mistrák kralupské rezervy vylidnilo jejich lavičku. Na ní usedl pouze jeden dorostenec. Když to sečteme a podtrhneme, podpora v podobě domácího prostředí, nabyté sebevědomí ze zápasu proti Libčicím a ani silnější lavička (Bakov střídal třikrát) nám nepomohly proměnit ve vítězství. Ba naopak, naději na zisk alespoň dvou bodů pohřbili hráči v penaltách, ano, správně, vždyť byly dušičky…

NAPIŠTE KOMENTÁŘ