NOVINKY / Fotbalový bakovský tým ...

HRÁČI V ROZSTŘELU ODMÍTLI PRVNÍ MÍSTO

napsal Roman Vaněk

15. září 2020


SK HOVORČOVICE - SK BAKOV   

4:3np (3:2)

Branky: 16., 26., 31.POUZAR – 6.HÁJEK, 34. a 64.KVAPIL

ŽK: 2:3

Rozhodčí: DAVID BYDLÁK – MILOŠ KURKA, DAVID JENÍK

Sestava SK BAKOV:

40 MAJZLAN

11 HŮLKA – 14 HÁJEK – 7 KVAPIL – 13 MAREŠ (76.KENDÍK)

6 VITMAJER T. – 4 FRELICH – 5 KENDÍK (60.VELECHOVSKÝ) – 17 BARTOŇ (68.RESL)

16 VANĚK

23 BOŠKO

Trenér Jaroslav MARYŠKA      Asistent Milan BERÁNEK

Dalším soupeřem našeho týmu byl soupeř, který vloni na podzim se trápil, okupoval poslední příčku tabulky a čekalo ho těžké jaro, z problémů ho nakonec vytáhla koronapaouza. Před rokem v pátém kole pro nás vzájemný zápas nedopadl dobře, po remíze 1:1 jsme Hovorčovicím přibalili na cestu domů rozhodující bod za nepovedený penaltový rozstřel. Podzim je ale zastihl ve zcela jiném světle, úvodní kolo nečekaně zvládly na půdě vloni nejlepších Libčic, poté vítězství potvrdily doma s Milovicemi. Až minulý týden poprvé ztratily body, z Kosmonos si odvezly prohru 0:2.

Druhý Bakov byl na koni. Po skvělém výkonu proti Radonicím zajížděl na venkovní zápas v dobrém rozpoložení. Vrásky na čele mohl  mít trenér Maryška pouze z nekompletní soupisky. Opět nemohl počítat s vítěznou sestavou z minulého týdne a musel improvizovat. Z různých důvodů nebyli k dispozici Prokůpek se Somrem. Do středu hřiště byl nucen poslat nedoléčeného Frelicha a navrátilce Kendíka. Přesto jeho tým začal velmi dobře, již v 6.min Bakov zahrával z levé strany trestný kop a Hájek dostal míč do branky, sám ani nevěděl jak. Vstup do zápasu excelentní - 1:0. Bohužel nás vedení uspalo, a soupeř toho využil. Začal nás přehrávat ve všech činnostech, bylo jen otázkou času, kdy nám vstřelí branku. První varování přišlo v 10.min, to se otřáslo Majzlanovo břevno. Záhy domácí vyrovnali, poprvé se trefil střelec zápasu Pouzar – 1:1. Po vyrovnání byl Bakov ještě ve větším útlumu, výkon hráčů byl velmi špatný. Tak soupeř trestal, ve 26. a 31.min předvedl dvě gólové akce jako přes kopírák, vždy na jejich koncích byl domácí hráč s číslem 7, devatenáctiletý Pouzar -1:3. Během pěti minut jsme ztratili půdu pod nohami a trenér chtěl do pomyslného ringu vhodit ručník. Zpět do zápasu nás dostala naše podzimní zbraň. Ve 34.min zahrával standardní situaci Boškem a na hlavičku si tentokrát naskočil Kvapil, který vykřesal jiskru naděje – 2:3. Poločas hrůzy skončil nakonec s přijatelným výsledkem. Pauzu přišla vhod jak hráčům, tak trenérům. Oba měli toho mnoho na srdci…

Po bouřce v kabině se šlo do druhého poločasu s odhodláním otočit nepříznivý výsledek. „Musel jsem zvýšit hlas, přístup k zápasu byl u některých hráčů velmi špatný,“ popsal přestávkovou situaci z kabiny trenér Maryška. Zpočátku změny na hře nebylo znát. Jen díky Majzlanovi jsme se drželi nadále na distanc. Postupně jsme se však začali dostávat do hry a přineslo to ovoce.  Vyrovnání přišlo po rychlém brejku, po situaci 3 na 2 se ocitl v  samostatném průniku Vaněk, domácí obránce ho nepustil a po nedovoleném zákroku na hranici šestnáctky následoval přímý kop. Míč v ideální pozici si postavil Kvapil a přes zeď poslal nechytaltelnou střelu do domácí sítě – 3:3. Vyrovnávající branka byla pro Kvapila druhá trefa v zápase a celkem třetí na podzim.

Od této chvíle se hrálo nahoru a dolů, oba týmy se snažily uzmout všechny tři body pro sebe. Blíže k tomu měl Bakov. Dvakrát mohla dvojice Frelich-Vaněk rozhodnout. Poprvé přečíslení řešil špatnou přihrávkou Frelich, podruhé ztroskotal  na domácím brankáři Vaněk. Proto utkání dospělo k penaltové ruletě. Minule proti Chotětovu proměnili všichni, tentokrát tíhu okamžiku nezvládli Kvapil a Vitmajer. Stejně jako před rokem, bonusový bod získaly Hovorčovice. Ale v sobotu nás mohl poslat do čela tabulky.

„První poločas byl strašný, pak jsme vstali z mrtvých, potěšilo mne srovnání kroku se soupeřem za nepříznívého stavu, druhý poločas jsem byl už spokojený,“ hodnotil zápas Jaroslav Maryška.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ