NOVINKY / Fotbalový bakovský tým ...

EXHIBICE NA DVOJCE

napsal Roman Vaněk

4. leden 2021


Team KvapilTeam Bílek 4:9 (3:4)
Branky: 6. Vaněk M., 25. Beránek, 29. Hubač, 69. Kvapil - 15., 63. a 90. Knespl, 36., 46. a 64. Vedral, 9. a 61. Maňas, 40. Rudzan

Rozhodčí: Louda Tomáš

Sestavy

Team Kvapil: Majzlan – R. Vaněk, Sedláček, Smetana, Novák – Hubač, Kvapil, Kraus, Král, M. Vaněk – Resl (Vávra, Malina, Šavrda, Vitmajer, Beránek, Dvořáček)
Team Bílek: Bílek - Vedral, Jirdásek, Maryška, Rudzan - Matouš, Maňas, Volf, Pitloun - Sedláček, Knespl (Skalický, Povšík, Machů).

 

Vydařená exhibice v Bakově

Zdroj Boleslavský deník, 11.12.2020

Rozvolnění vládních opatření směrem ke sportu využili také fotbalisté. Nižší soutěže jsou pro letošní rok už u ledu, i tak se ale hrál v Bakově nad Jizerou velmi zajímavý duel.

Vydařená exhibice v Bakově: třináct gólů a výhra Bílek teamu 

„Samozřejmě nám fotbal už všem moc chybí, a tak jsme se s kamarády rozhodli uspořádat přípravné utkání dvou zajímavých výběrů,“ vysvětluje jeden z organizátorů nedělního klání Jan Kvapil.

Ten je záložníkem B-třídního Bakova a kapitánem domácího týmu. Jeho základ tvořili právě hráči Bakova doplněni o několik plejerů z Pěčic. Proti nim se postavil výběr Jaroslava Bílka, který se pro změnu skládal z hráčů futsalového Malibu doplněného o několik kopáčů mladoboleslavského Sportingu. A ač šlo o přátelské utkání, hrálo se ve velkém tempu. „Nakonec z toho byl hodně kvalitní mač, troufnu si říct kvalitou někde v horních patrech I. A třídy,“ hlásil Kvapil a dodal: „Navíc jsme se skvěle trefili do počasí a také pažit na bakovské dvojce byl na začátek prosince ve fantastickém stavu.“ V samotném zápase nakonec padlo třináct branek. V prvním poločase to byla přetahovaná, když se skóre přelévalo z jedné strany na druhou. Spokojenější s ním nakonec byli hosté, kteří vedli po pětačtyřiceti minutách 4:3.

Druhý poločas už patřil přeci jenom hostujícímu týmu, který disponoval proti domácím mladší soupiskou. Kondičně lépe vybavení hráči Bílek teamu, který vedl z lavičky ostřílený trenérský matador Jarda Bílek starší, přidali ještě dalších pět branek, zatímco za domácí se trefil už jenom kapitán Kvapil z penalty. „Trenér nám v kabině říkal, že je to sice přátelské utkání, ale že i tak ho musíme vyhrát,“ smál se po zápase autor hattricku Pavel Vedral. Tři zářezy na pažbě si připsal také jeho kolega z béčka Sportingu Lukáš Knespl. „I přes porážku musím říct, že to bylo skvělé dopoledne a myslím, že jsme založili dobrou tradici,“ dodal Jan Kvapil.

 

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ