Rozhodčí: ŠPIDRA Marek – HUSÁK Jan, LAŠTOVIČKA Stanislav

Vaněk ( 80. Prokůpek ) , Formáček , Kvapil , Vitmajer P.

Zahatlan ( 70. Říha )

Ajchler ( 72. Takáč )

Trenér: Jaroslav Kamenický   Asistent: Radek Frelich  Vedoucí: Milan Beránek

Do Milovic jsme přijeli se silnou lavičkou, do základní sestavy se nevešli Majzlan, Hozák, Cecava, Prokůpek, Říha a Takáč. A především do dresu se neoblékl zraněný Frelich, ten plnil pouze funkci asistenta trenéra. Absence defenzívního štítu byla tentokrát citelně znát. První poločas se pro nás vyvíjel dobře, již v 6.min Mareš poslal první roh zápasu na břevno, první fotbalovou akci jsme předvedli také my, domácím bylo ve 21.min úzko, na vlastní polovině vybojoval míč Resl poslal do šance Vaňka. Gól přišel však později, kapitán týmu vyslal střelecký pokus z pravé strany, sražená střela našla na protější straně ve vápně Vitmajera, jeho chladnokrevné zakončení znamenalo vedení v zápase 1:0. Jenže Milovice byly ovšem zbytek poločasu aktivnější a stačily svým napadáním několikrát zatopit naší obraně. Těsně před pauzou nastřelená tyčka Kalčíkovi branky měla být mementem příchodu změn poměrů ve druhé části sobotního představení…

Druhý poločas očima trenéra Jaroslava Kamenického: „Chtěli jsme ubránit vedení co nejdéle, což se nám vůbec nepovedlo, po patnácti vteřinách Dlouhý elegantně dostal míč do sítě, a bylo srovnáno. V 60.minutě měl po trestném kopu Zahatlana na hlavě gólovku Hájek, ale hlavou netrefil balón, a přišel trest, po faulu před naším vápnem kopali domácí trestný kop, který skončil v šibenici. Za deset minut bylo ještě hůře, z pravé strany přiletěl trestný kop a dezorientovaný Formáček ho uklidil do vlastní branky, a prohrávali jsme o dvě branky. Za dvě minuty po naší chybě ve středu hřiště utekl domácí Dlouhý, obešel Kalčíka a podruhé skóroval. Za další tři minuty domácí trestali po centru z pravé strany, osamocený Tangl uzavřel pátým zásahem gólový účet svého týmu. Poslední slovo jsme měli my, když se po rohu Říhy prosadil Kvapil.“

Po změně stran domácí ukázali především efektivitu při proměňování šancí. Z minima vytěžili maximum a posadili se během několika minut zaslouženě na koně. O vedení jsme přišli nepochopitelně po našem výkopu ze středového kruhu! Definitivně jsme ztratili vůli bojovat s domácími pracovitými žoldáky po druhé brance, což byl efektně zahraný trestný kop. Následek byl katastrofální, během pěti minut zdrcená Kamenického komanda obdržela tři „knock outy“ a bylo vymalováno. Natěšeným našim hráčům po minulém dobrém výkonu nakonec výlet do bývalého sovětského prostoru pěkně zhořknul. Nyní je potřeba rychle zapomenout na nepříjemné chvilky ze druhého poločasu. Času bude dosti, příští vystoupení se odehraje až za 2 týdny ve Staré Boleslavi. Příští kolo má Bakov volno, Benátky B odstoupily ze soutěže.