NOVINKY / Fotbalový bakovský tým ...

Ostřelovači nakonec trefili cíl. Bakov remízu uhájil.

napsal Roman Vaněk

30. srpen 2020


TJ SOKOL CHOTĚTOV - SK BAKOV 

1:2 np (0:1)

Branky: 40 BOŠKO (p) – 77.KOREJZA

Penalty: 3:5 (Hůlka, Kvapil, Hammer, Boško, Somr) – nedal Koníček

Sestava SK BAKOV:

40 MAJZLAN

14 HAMMER, 14 HÁJEK, 7 KVAPIL, 17 BARTOŇ (46.MAREŠ)

VITMAJER T. (88.MARYŠKA), 4 FRELICH, 10 VITMAJER P. (66.HŮLKA)

16 VANĚK (66.PROKŮPEK), 9 SOMR

23 BOŠKO

Trenér Jaroslav MARYŠKA      Asistent Milan BERÁNEK

K prvnímu venkovnímu zápasu přijel bakovský A-tým odhodlaný navázat na předchozí dvě vítězství. V týdnu přišlo trenérům na pohárové utkání díky pracovním povinnostem velké množství omluvenek. V sobotu se již sešla téměř kompletní vítězná parta z minulého víkendu. Pouze zraněného obránce Resla ponechal natažený sval z Byšic v domácím léčení. Do obrany se tak stáhnul Hammer a na uvolněné místo v záloze se poprvé na podzim v základní sestavě objevil Somr.

Zápas zostra odstartoval Boško, v 6.minutě se dral za nákopem a jeho strážci domácímu Součkovi (mladšímu z bratrů) nic jiného nezbývalo, než zatáhnout za záchranou brzdu, z čehož pramenila pro stopera velmi brzo žlutá karta. Domácí se nemohli dostat do hry a první čtvrthodina byla pro nás příslibem dobrého výsledku z horké chotětovské půdy. Ve 14.min nebezpečně hlavičkoval z rohu starší z dvojice Vitmajerů Petr.

Poté však Bartoň daruje domácím první příležitost. Jeho špatnou rozehrávku využil s číslem 10 odchovanec Potůček a vyslal na zteč Koníčka. Podsaditý útočník se šestkou na zádech poprvé prověřil v brance postřeh Majzlana. Oba tito chotětovští hráči patřili k tomu nejnebezpečnějšímu, co v prvním poločase běhalo ve tmavých dresech po novém rekonstruovaném chotětovském pažitu. O chvíli později byl Potůček po nečekaném odrazu ve velmi zajímavé pozici v bakovském vápně. Ve 30.minutě se v největší šanci domácích objevil se třináctkou Lukáš. Naštěstí jeho klička vyběhnuvšímu Majzlanovi byla až příliš dlouhá, a z velkého úhlu chotětovák trefuje pouze boční síť.