NOVINKY / Fotbalový bakovský tým ...

ČTYŘMI TREFAMI OTRÁVIL VANĚK SOUPEŘI SOBOTU.

napsal Roman Vaněk

7. září 2020


SK BAKOV – TJ SLAVIA RADONICE 

4:2  (2:0)

Branky: 3., 36., 54., 67. VANĚK – 56.PEKÁREK, 86.MORAVEC

ŽK: 0:2

Rozhodčí: JAN STEHLÍK – DAVID MALÝ, PAVEL ŽÁČEK

Sestava SK BAKOV:

40 MAJZLAN

11 HŮLKA (84.ZVOLINSKI) - 14 HÁJEK - 7 KVAPIL - 13 MAREŠ (76.KENDÍK)

6 VITMAJER T. - 3 PROKŮPEK - 17 BARTOŇ

16 VANĚK - 9 SOMR (68.MARYŠKA)

23 BOŠKO

Trenér Jaroslav MARYŠKA      Asistent Milan BERÁNEK

Jak nahradit čtyři hráče základní sestavy a v sobotu prodloužit dalším vítězným korálkem na pomyslné šňůrce neporazitelnosti rezonovalo v hlavě celý týden trenérovi Maryškovi. Těžké spaní měl z důvodu omluvenek od Hammera, zraněných Resla, Petra Vitmajera a kapitána týmu Frelicha. Tito tři hráči doplnili bakovský lazaret, kde jsou od letní přípravy vážně zraněný Brož (přetržená achilovka) a letní posila z Kosmonos Zemen, jež mu výron kotníku na delší čas vystavil stop. Na konci dlouhého seznamu jsou ještě Ajchler a Zemanec. Oba řeší problémy s koleními vazy.

Trenér Maryška měl hráčských variant velmi málo. Poprvé na podzim poslal do základní sestavy beky Mareše s Hůlkou. Defenzivní roli Frelicha převzal Prokůpek. Pro zaplnění prázdných míst musel šáhnout do rezervního týmu, a povolat mezi náhradníky nováčky. Lukáše Kendíka znal velmi dobře ze svého působení před čtyřmi lety, letošní navrátilec z Kněžmosta se tak rázem dostal na lavičku A-týmu. Novicem v týmu byla zahraniční akvizice Sláva Zvolinski (Bělorusko). Nedávný hradišťský dorostenec Pavel Maryška dres A-týmu již oblékl v letní přípravě.

Zápas otevřel rychlým brejkem Vitmajer. V první minutě si naběhl k rohovému praporku a poslal výstrahu hostujícímu brankáři. Radonická obrana se ovšem z rychlého výpadu nezalarmovala, tak přišel pro spící hosty trest. Ve 3.minutě ve středu hřiště vyzval Somr k sólovému uniku Vaňka, který odstratoval své sobotní galapředstavení, brankáře obstřelil a poprvé rozjásal spoluhráče – 1:0. Domácí Bakov využil šoku a paralizované hosty přehrával. Vytvářel si další gólové situace, exkluzivní přihrávky chystal pro své spoluhráče Boško. Do 26.minuty mohli navýšit vedení Vitmajer nebo Vaněk. Nastalo se, a ke kormidlu se dostali hosté. Po našich ztrátách ve středu pole zaúřadoval nejnebezpečnější z hostí Lenz. Levý záložník s devítkou na zádech byl vidět všude, v obraně a i před Majzlanem. Účinné driblinky zakončoval střelami. Často doplňoval ofenzívního Tancoše (10) s Pekárkem (7). Bakov vypadlý z role přenechal trávník hostům z Radonic, kteří ovládli míč. Domácím hráčům se nedařilo si ho vypůjčit na delší čas. Plonkovou desetiminutovku utnuli muži zápasu. Ve 36.minutě rozehrával z levé strany trestný kop Boško a nezištně ve vápně jej tečoval do radonické sítě Vaněk – 2:0. Za tři minuty mohl srazit opařené hosty na kolena Bartoň, jenže jeho střela skončila na tyči. Před pauzou měl stejný hráč další příležitost, po skvělé kombinaci ho vyzval k dalšímu pokusu se zapsat mezi střelce Somr, míč proletěl vedle brankového zařízení. V závěru také dali o sobě vědět hosté, míč si rychle vyměnili Tancoš, Lenz a nepřesně zakončující pravý bek Kadeřábek.

Druhý poločas otevřel Bartoň přesným centrem na Boška. Pokus z voleje se mu ale nepodařilo správně usměrnit. Osud zápasu předurčil v sobotu trefovat hostující síť jedinému hráči. Ostatní parťáci měli za úkol ho dostávat do brankových situací. Tento týmový projev se ukázal v 54.minutě, agresívní napadání a blokování rozehrávky hostujícího brankáře připravilo skvělou pozici právě sobotnímu střelci. Ve vápně se dostal k míči jako první právě všudepřítomný Vaněk, kličkou si položil na zem chybujícího gólmana Moravce a potřetí ho z úhlu překonal, zkompletoval tak hätrick – 3:0. Hosté ale zbraně nesložili, již za dvě minuty korigovali výsledek. Na centr za bakovskou obranu si naběhl Pekárek a chladnokrevně ukončil rychlý přechod – 3:1. Radonice polité živou vodou vycítily šanci změnit nepříznivý vývoj zápasu, Pekárkovi ani Tancošovi ale nebylo souzeno. V 67.min si Bakov vzal zpět tříbrankové vedení, a scénář byl podobný, Boško přihrává a Vaněk trefuje čtvrtou branku – 4:1. Zkušeného soupeře to však nepoložilo, radonočtí věděli, že na srovnání kroku mají dost času. V 71.min našel stoper Hrubeš v ideální pozici agilního Lenze, s jeho zakončením si Majzlan poradil bravúrně, předvedl reflexní zákrok zápasu a udržel pro spoluhráče luxusní náskok. Radonice ale nadále vystrkovaly růžky, jako kdyby nebyly obtěžkány čtyřmi velkými balvany. Na roh si v 79.min nejvýše naskočil Tancoš a těsně minul. Čtyři minutu před závěrečným hvizdem snížil kapitán Moravec – 4:2.

Bakov si ale závěr pohlídal, zvládl i v obměněné sestavě čtvrtý soutěžní utkání, a s přehledem porazil Slavii. V tabulce se posunul na 2.místo a těší se ze skvělého vstupu do soutěže. Příští neděli zajíždí svěřenci Maryšky do Hovorčovic. Místní SK překvapil v 1.kole vítězstvím nad favoritem soutěže Libčicemi na jeho půdě (3:1). Nejhorší tým loňského podzimu přehrál v dalším kole i AFK Milovice (2:1). V dohrávce třetího kola ale už narazil, Kosmonosy našemu příštímu soupeři nedaly šanci a domů je poslaly s porážkou 0:2.

 

NAPIŠTE KOMENTÁŘ